2000-2009 - Pageantopolis

LOREM IPSUM DOLOR SIT AMET
Go to content
Miss Latin America of the World
2000 December 1
Hotel Barceló Montelimar, Montelimar, NCA
18 participants

Results
1  BRAZIL  Grace Caroline Martins
2  COLOMBIA  Elizabeth Arias Avila
3  BOLIVIA  Iris Fabiola Rivero Castillo

Top 7
4  U.S.A.  Katherine González Riveran
5  EL SALVADOR  Cynthia Carolina Cevallos Montoya (Universe '99)
6  CHILE  Romina Amelia Bernales Alvarado
7  VENEZUELA  Gerardine Z. Acosta Guarema

Remainder
COSTA RICA  Nancy Argueta Muñoz
DOMINICAN REPUBLIC  Farah Alfonseca Manzur
GUATEMALA  Claudia Gabriela Pérez Paiz
HONDURAS  Emy Suyapa Vásquez Argeñal
MEXICO  Yucelly Ocón Batista
NICARAGUA  Marinés Arguello César
PANAMA  Glinka Adnill Pinate Thirwall
PARAGUAY  Lucina Faviola Díaz Molinas
PERU  Claudia Jiménez Gallegos
PUERTO RICO  Victoria Marín Giraud
URUQUAY  Natalia Figueras Cabezas (World '02)

Awards
Miss Friendship (no data)
Miss Photogenic (no data)
Best National Costume  PARAGUAY
Best Face  CHILE
_______________

2001 November 22
Barceló Bávaro Centro de Convenciones, Punta Cana, DOM
18 participants

Results
1  DOMINICAN REPUBLIC  Claudia Cruz De Los Santos (Universe '01)
2  GUATEMALA  Florecita De Jesús Cobián Azurdia (Earth '02, Universe '03)
3  NICARAGUA  Karla José Leclair Monzón

Top 7
4  COSTA RICA  Shakira MacDonald Agustín
5  ARGENTINA  Grisel Rita Hitoff (World '03)
6  BRAZIL  Francine Eickemberg (World '00, winner Coffee '01)
7  COLOMBIA  Erly Johana Cañizales Manosalva

Remainder
BOLIVIA  Carlicia Pereyra Vargas
CANADA  Heydi Rodriguez
CHILE  Paola Cornejo Díaz
EL SALVADOR  Sandra Marina Glower Silis
HONDURAS  Aurora Maria Lafitte Tejada
MEXICO  Claudia Mújica
PERU  María Alicia Acosta
PUERTO RICO  Windy Pagán Navarro
SPAIN  Susana Fialho Lugo
U.S.A.  Karla Vargas
VENEZUELA  Yerllys González

Awards
Miss Friendship  (no data)
Miss Photogenic  (no data)
Best National Costume  NICARAGUA
_______________

2002 November 23
Hotel Barceló Playa Tambor (Resort & Casino), Playa Tambor, CRC
22 participants

Results
1  VENEZUELA  Maria Carolina Casado Chópite
2  COLOMBIA  Alejandra Zapata Castaño
3  SPAIN  Tania Ferreiro López

Top 7
4  CHILE  Nazhla Sofía Abad González (SF Earth '02)
5  BRAZIL  Gleice Machado Da Silva
6  PUERTO RICO  Karla Calzada Oliveras
7  MEXICO  Rocío Sarahí Osuna

Remainder
BOLIVIA  Sharon Allison Davies Rojas
CANADA  Florencia González Santonja
COSTA RICA  Jennifer Barrantes Herrera
CURACAO  Susell Morales Lopez
ECUADOR  Laura Cruz
EL SALVADOR  Aura Patricia Guzmán Alvarado
GUATEMALA  Jackelinne Krimilda Verenice Piccinini Otten (World '06)
HONDURAS  Kritza Pérez
NICARAGUA  Renée Fabiola Dávila
PANAMA  Ingrid González
PARAGUAY  Rossana Toillier
PERU  Fiorella Silvana Flores
PORTUGAL  Vera Lúcia Dolores
U.S.A.  Soraya Elynor Martínez Valdés
URUQUAY  Lorena Lucia Verdesio

Awards
Miss Friendship  Curacao
Miss Photogenic  COSTA RICA
Best National Costume  PORTUGAL
Miss Elegance  VENEZUELA
_______________

2003 November 15
Teatro Kukulcan del Barceló Maya Beach Resort, Riviera Maya (Cancún), MEX
21 participants

Results
1  PUERTO RICO  Gamalis Fermín Cotto
2  URUQUAY  Karen Klosz Gómez
3  UNITED KINGDOM  Daniela Martins

Top 7
4  BRAZIL  Priscila Bastos De Freitas
5  PERU  Ivette Lourdes Santa María Carty
6  EL SALVADOR  Andrea Pamela Hernández Tobar
7  DOMINICAN REPUBLIC  Evelina Rodríguez

Remainder
ARGENTINA  Silvana Lambreschi
BOLIVIA  Salima Cassis Ruiz
CANADA  Reina Gloribel Linares
CHILE  Francisca Paulina Silva Villarroel
COSTA RICA  Dahyana Zúñiga Garita
ECUADOR  Carolina Cárdenas
GUATEMALA  Luisa Maria Farrach Beltranena
HONDURAS  Olenka Miroslava Fuschich
MEXICO  Adriana Berenice Ramírez Tirado
NICARAGUA  Marisela Del Carmen Rodríguez Zúñiga
PANAMA  Denys Julissa Rodríguez Romero
PORTUGAL  Inês Carrinho
U.S.A.  Lydia Acuña
VENEZUELA  Marilyn Colina

Awards
Miss Friendship (no data)
Miss Photogenic  COSTA RICA
Best National Costume  MEXICO
_______________


2004 November 26
Barceló Bávaro Convention Center, Punta Cana, DOM
20 participants

Results
1  PARAGUAY  Mariela Candia Ramos (World '99, winner Mesoamerica '00)
2  U.S.A.  Graciela Stanley
3  MEXICO  Rosa Beltrán

Top 7
4  BRAZIL  Luana Kloster
5  PERU  Giovanna Vargas Rosero
6  CANADA  Fanny Samaniego
7  ECUADOR  Viviana Carbo Miranda

Remainder
BOLIVIA  Karin Rocha Ribera
COLOMBIA  Yulieth Katherine Silva Calderón
COSTA RICA  Daianna Calderón Cornejo
DOMINICAN REPUBLIC  Yadira Geara Cury (1st RU International '05)
GERMANY  Melissa Bedoya Carchi
GUATEMALA  Elisa Beatriz Alvarez Rodríguez
ITALY  Angie Lilia Pérez Capobianco
NICARAGUA  Ana Valeria Valentini
PANAMA  Yaritzel Acosta
PUERTO RICO  Glymaris Lugo Cruz
UNITED KINGDOM  Yusmeri Davis
URUQUAY  Ana Maria Navarro Manani
VENEZUELA  Mariela Arenas

Awards
Miss Friendship  (no data)
Miss Photogenic  (no data)
Best National Costume  PANAMA
Best Fantasy Costume  PERU
Best Talent  COLOMBIA
_______________


2006 June 28
Teatro Palenque del Barceló Maya Beach Resort, Riviera Maya (Cancún), MEX
23 participants

Results
1  U.S.A.  Melissa Raquel Quesada
2  CANARY ISLANDS  Neólida Hernández Martín
3  NICARAGUA  Xiomara Blandino Artola
4  GUATEMALA  Catherine ARGENTINA Gregg Escobar
5  BRAZIL  Geise Antunes Pousa

Top 12
6  DOMINICAN REPUBLIC  Elisa Abreu de los Santos (World '05)
7  HONDURAS  Lissa Diana Viera Sáenz
8  CATALONIA  Silvia Massó
9  PARAGUAY  Liz Cardozo
10  PUERTO RICO  Libni García Pabellón
11  SPAIN  Patricia Gayán
12  MEXICO  Ariana Guadalupe Ramírez Sánchez

Remainder
ARGENTINA  Yanina Mayor
BELIZE  Vanessa Chan
BOLIVIA  Mariela Flores Salazar
ECUADOR  Karla Paola Milán Pérez
HOLLAND  Mary-Grace Van Leeuwen Villamil
PANAMA  Mayela Alexandra Alzamora
PERU  Grecia Solano Piccini
PORTUGAL  Sandra Di Novi
SWITZERLAND  Cinzia Bongiovanni
URUQUAY  Zenia Paola Fros Rodríguez
VENEZUELA  Mireille Carolina Pérez Segovia

Awards
Best Fantasy Costume  PANAMA
Miss Internet  BRAZIL

Regional Queens
Central America Queen  PANAMA
North America & Caribbean Queen  U.S.A.
South America Queen  BOLIVIA
Latin Europe Queen  HOLLAND
_______________

2007 June 15
Teatro Palenque del Barceló Maya Beach Resort, Riviera Maya (Cancún), MEX
20 participants

Results
1  URUQUAY  Giannina Carla Silva Varela (dethroned)
2  GUATEMALA  Heidi Elizabeth García Guerrero (crowned Oct. 4)
3  PANAMA  Magdalena Guardia Castillo
4  FRENCH CATALONIA  Caroline Baron
5  ECUADOR  Maria Magdalena Stahl Hurtado

Top 10
6  PERU  Brenda Aguirre Becerra
7  ARGENTINA  Edith Roxana Foresi
8  VENEZUELA  Carmen Hilaria Isarra Delgado
9  COSTA RICA  Karen Jara Abarca
10  DOMINICAN REPUBLIC  Cristal De Moya

Remainder
BRAZIL  Isabela Longobardi
CANARY ISLANDS  Elena Martínez Pérez
EL SALVADOR  Jackeline Michelle Sandoval
HOLLAND  Angela Acosta
HONDURAS  Mercy Reyes
MEXICO  Paola Yrigoyen Orraca
NICARAGUA  Reyna Maria Medina Sobalvarro
PARAGUAY  Carolina Limprich
PUERTO RICO  Sonia Rodríguez
U.S.A.  Yalena Matos

Awards
Best National Costume CANARY ISLANDS
Best Original Costume  PANAMA
Best Fantasy Costume  NICARAGUA
Miss Elegance  GUATEMALA

Regional Queens
Central America Queen  GUATEMALA
North America & Caribbean Queen  U.S.A.
South America Queen  ARGENTINA
Latin Europe Queen  French CATALONIA
_______________

2008 June 28
Barceló Bávaro Convention Center, Punta Cana, DOM
23 participants

Results
1  ITALY  Daniele Sampaio
2  DOMINICAN REPUBLIC  Carolyne Aquino
3  CATALONIA  Patricia Ruiz
4  PERU  Verónica Navarrete Camacho
5  BRAZIL  Michely Baptistele Resende

Top 12
6  PANAMA  Gishlana Gissell González Urieta
7  COLOMBIA  Vanessa Ramírez Lozada
8  GUATEMALA  Ana Gabriela Monzón Padilla
9  NICARAGUA  Alejandra Borge González
10  COSTA RICA  Maria Amalia Matamoros Solís (Continente Americano '08, World '08)
11  MEXICO  Yadira Patiño Cardoza
12  EL SALVADOR  Maytée Gabriela Iraheta

Remainder
BELIZE  Iris Jessie Medina
BOLIVIA  Johana Paola Vaca Guzmán
CANADA  Karelya Medialdea
CANARY ISLANDS  Amanda Capote Miles
ECUADOR  Juliana Jubert Ponce
FRENCH CATALONIA  Sophie Prats
HONDURAS  Nuvia Regalado
PARAGUAY  Mirna Pereira
PORTUGAL  Liliana Mota
U.S.A.  Fatima Leonardo
VENEZUELA  Yanmaris Viamonte

Award
Best National Costume  BOLIVIA

Regional Queens
Central America Queen  GUATEMALA
North America & Caribbean Queen  CANADA
South America Queen  ECUADOR
Latin Europe Queen  CATALONIA
_______________

2009 May 23
Teatro Barceló Punta Cana, Punta Cana, DOM
24 participants

Results
1  COSTA RICA  Johanna Solano López
2  U.S.A.  Diana Franca
3  BRAZIL  Williana Graziella de Siqueira Silva
4  CANADA  Denise Garrido (World '10)
5  GUATEMALA  Maria Fernanda Fernández García

Top 12
6  PERU  Lourdes Massiel Vidal Rosado
7  NICARAGUA  Slilma Giselle Ulloa Cerda
8  VENEZUELA  Anmarie Camacho
9  CATALONIA  Carla Stipek
10  ECUADOR  Luisa Maria Correa Duclós
11  CANARY ISLANDS  Jeannette Carballo
12  PUERTO RICO  Raisa Díaz

Remainder
ARGENTINA  Maria Jessica Martínez
BELIZE  Liliana Mia Nuñez
BOLIVIA  Herly Katherine Vaca Mercado
CHILE  Daniela Herman
DOMINICAN REPUBLIC  Paola Casilla Agnes
EL SALVADOR  Miriam Flores
FRENCH CATALONIA  Léa Bach van Ben
HOLLAND  Fleur Baak
ITALY  Live Garcia
PARAGUAY  Sofia Lopez
SPAIN  Fátima Polanco
URUQUAY  Lourdes Rocha

Award
Best National Costume  BOLIVIA

Regional Queens
(no data)

Lorem Ipsum
Dolor sit amet, 12
12345 Consectetur
(Adipiscing)
+00 012 345 678
+00 012 345 678 (fax)

example@example.com
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Created with WebSite X5
Page 1
Page 2
Page 3
ABOUT
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec commodo sapien et dapibus consequat. Phasellus a sagittis massa. Suspendisse potenti.
Duis non arcu venenatis, cursus ex.
HOMEPAGE
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec commodo sapien et dapibus consequat. Phasellus a sagittis massa. Suspendisse potenti.
Duis non arcu venenatis, cursus ex.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Created with WebSite X5
Back to content